Produkcja PCB

Zakres możliwości technologicznych:

We współpracy z wieloma ośrodkami badawczymi realizujemy od lat projekty badawcze dedykowane technice bezprzewodowej łączności na morzu oraz aplikacjom w przestrzeni kosmicznej. Badania prowadzone są w zakresie techniki antenowej (budowa struktur 2.5D i innych specjalnych konstrukcji), wykrywania defektów występujących w obwodach drukowanych (np. CAF, Black Pads) oraz zagadnienia naprawy uszkodzeń w płytkach drukowanych. Działający w strukturze Instytutu Tele- i Radiotechnicznego Zakład Technologii Obwodów Drukowanych od kilkudziesięciu lat w sposób profesjonalny wytwarza prototypowe, krótkie i średnie serie precyzyjnych płytek drukowanych. Specjalizuje się w wykonywaniu niestandardowych płytek wg. specjalnych konstrukcji, m.in. płytek giętkich, sztywno-giętkich, płytek na podłożach teflonowych i aluminiowych, płytek wielowarstwowych oraz konstrukcji niestandardowych. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu obwodów drukowanych pozwala nam na opracowanie technologii w zależności od potrzeb klienta. Nierzadko wykorzystujemy w konstrukcjach materiały nienależące do standardu w produkcji PCB (folie poliimidowe z klejem silikonowym bądź akrylowym, folia 12µm stopu Inconel 600, błony klejące i inne).

 

Produkujemy płytki na podłożach o grubości od 0,05-4,0 mm ( w szczególnych przypadkach na cieńszych laminatach powierzonych przez klienta) z miedzią o grubości od 9 do 200µm ( w przypadku radiatorów miedzianych, jesteśmy w stanie zaimplementować miedź o grubości 350, 400µm lub 1mm). Wykonujemy obwody na laminatach FR4, FR408, 370HR, PET, PEN, poliimidowych, teflonowych, z podłożem mosiężnym, z podłożem aluminiowym, ceramicznych.

 

Oferujemy również płytki z rezystorami wbudowanymi (materiał Ohmega Ply) wewnątrz płytki drukowanej.

 

Do naszych klientów należą wiodące polskie i zagraniczne uczelnie i instytuty, firmy działające w sektorze wojskowym, motoryzacyjnym, elektronicznym i inne.

 

W Instytucie wdrożony jest System Zarządzania Jakością, zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009.

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij