Kontrola X-ray, AOI

Badania rentgenowskie przeprowadzane są na nowoczesnym urządzeniu do analizy rentgenowskiej płytek drukowanych z możliwością prześwietlania płytek pod kątem do 70°. Urządzenie wyposażone jest w oprogramowanie do analizy układów BGA, QFP, wypełnienia otworów przelotowych.

Po montażu podzespołów na płytce drukowanej dokonywana jest kontrola wizyjna jakości ułożenia i polutowania podzespołów. Kontrola ta dokonywana jest przez doświadczonych specjalistów za pomocą optycznej obserwacji pod mikroskopem stereoskopowym oraz na urządzeniu do automatycznej inspekcji wizyjnej AOI 22XDL. Dokonywane jest sprawdzenie kształtu (menisku) połączeń lutowanych, dokładności położenia podzespołów względem pól lutowniczych, orientacji wielowyprowadzeniowych podzespołów dyskretnych (QFP, SO16) oraz występowania ewentualnych zwarć pomiędzy polami lutowniczymi.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij