Badania emisji polowej, luminancji i wydajności świetlnej

W ramach badań wykonujemy:

W związku z tematyką prowadzoną przez Zakład Nanotechnologii na wyposażeniu znajdują się również stanowiska przeznaczone do badań emisji polowej, luminancji i wydajności świetlnej.

Stanowisko do badań emisji polowej wyposażone jest w zestaw pompowy złożony z pompy membranowej i turbomolekularnej firmy  PFEIFFER-VACUUM, zbiornika próżniowego, komory pomiarowej i głowicy próżniowej. Wymienione zespoły są zmontowane w stelażu z aluminiowych profili modułowych. Do stanowiska podłączony jest komputer, na którym rejestrowane i archiwizowane są dane pomiarowe. Pomiary emisji prowadzone są przy ciśnieniu 10-7 mbara z zastosowaniem anody stalowej. Odległości pomiędzy katodą a anodą w można zmieniać w zakresie od 30 do kilkuset mm, przy napięciu zasilającym 0 – 3,8 kV. Stanowisko, na którym można badać luminancje oraz wydajność świetlną badanych materiałów wyposażone jest w specjalną komorę optyczną. Ekran komory pokryty jest luminoforem dzięki czemu można obserwować luminancje badanych materiałów w funkcji czasu oraz przyłożonego napięcia.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij